Emolienty

Drukuj

Czym są emolienty?

Emolienty (od łacińskiego emolliere - zmiękczać) to preparaty nawilżające i natłuszczające skórę.
Ich stosowanie jest szczególnie zalecane w codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień, alergii lub zmian atopowych.

Emolienty występują w różnych postaciach: emulsji do kąpieli, emulsji do ciała, kremów, olejków i żeli. Dzięki swoim właściwością chronią wrażliwą skórę dziecka, redukują jej suchość, minimalizują szorstkość i uczucie napięcia, łagodzą podrażnienia i świąd.

Czym kierować się przy wyborze emolientów?

W prawidłowej pielęgnacji wrażliwej, suchej, skłonnej do zmian alergicznych lub atopowych skóry kluczowe jest stosowanie kompletnych emolientów - preparatów, które zawierają substancje lipidowe oraz związki wiążące wodę, które mogą głęboko w nią wnikać. Substancje działające tylko na powierzchni skóry mogą być niewystarczające i nie mogą stanowić podstawy skutecznej pielęgnacji.

Preparaty Emolium to wieloskładnikowe emolienty, które zapewniają kompleksową pielęgnację zarówno na powierzchni, jak i w głębokich warstwach naskórka. Dzięki zawartości specjalnych substancji aktywnych Emolium działa na 4 płaszczyznach:

  • natłuszcza skórę i odbudowuje barierę naskórkową,
  • długotrwale nawilża i wiąże wodę w skórze,
  • dostarcza lipidy międzykomórkowe,
  • łagodzi świąd i podrażnienia

Jak stosować emolienty?

W skutecznej pielęgnacji wrażliwej, suchej, skłonnej do zmian alergicznych lub atopowych skóry, bardzo ważne jest codzienne stosowanie kompletnych preparatów emoliencyjnych zarówno w trakcie mycia i kąpieli, jak i do smarowania twarzy i ciała. Pediatrzy
i dermatolodzy zalecają używanie emolientów, aby zapobiegać problemom wrażliwej skóry dziecka i łagodzić te, które już się pojawiły.

Dzieci i dorośli z AZS powinni przez całe życie używać emolientów do pielęgnacji skóry. Pozwala to na wydłużenie remisji (okresu uśpienia objawów) i zapobiega nawrotom choroby i nadmiernej suchości skóry.
W przypadku zaostrzeń AZS, należy wybierać emolienty wzbogacone o substancje, które ograniczają świąd oraz minimalizują ryzyko rozwoju zakażeń bakteryjnych.

Zapytaj o produkt